Що таке синхронні безщіткові генератори типу ГС225 та ГС250? Вони є пристроями, що є джерелом трифазного живлення. Такі агрегати виробляють змінний струм активно-індуктивних навантажень, коефіцієнт потужності якого знаходиться в межах від 1,0 до 0,6. Генератори даного типу використовуються у тривалому за своїм часом режимі роботи S1 у повній відповідності до норм ГОСТ 183-74. Експлуатація допускається за умов як помірного, і холодного клімату — за наявності навісу над пристроєм чи спеціального приміщення, призначеного його установки. Прилад витримує коливання вологості на відкритому повітрі та температурного режиму від -40 до +40 градусів за Цельсієм. Також покупцям доступні моделі, виконані у морському виконанні (ОМ4).


Основні технічні характеристики

Перш ніж придбати трифазний безщітковий генератор, необхідно звернути увагу на його технічні характеристики. Це пов'язано з тим, що від них залежать функціональні можливості даного приладу.

Технічні характеристики синхронних безщіткових генераторів полягають у наступному:

  • номінальний рівень напруги: 400 В;
  • передбачена потужність: від 30 до 100 квт;
  • уставка напруги у відсотковому вираженні від номінального рівня: від +5 до -10;
  • номінальний рівень коефіцієнта потужності: 0,8 (відстає);
  • частота струму: 50 Гц;
  • коефіцієнт корисної дії: від 88 до 917%;
  • передбачений ресурс до першого капітального ремонту: 40 000 годин роботи;
  • перехідне відхилення напруги при підвищенні та зниженні 50% навантаження: 15%;
  • перехідне відхилення напруги при підвищенні та зниженні 100% навантаження: 20%;
  • відхилення напруги при підвищенні навантаження від нуля до номінального рівня: не більше 2%.

Варто звернути увагу на те, що номінальна потужність синхронних безщіткових генераторів залежить від їх виконання. Таким чином, можна виділити такі три типи даних пристроїв, що відрізняються за цим параметром:

  • ГС225М4: 30 кВт при ККД 88%;
  • ГC250SB4: 60 кВт при ККД 90,5%;
  • ГС250М4: 100 кВт при ККД 91,7%.

Якщо говорити про температурне відхилення напруги, воно не перевищує 1% від номінального значення рівня напруги.


Різноманітність моделей на кшталт монтажного виконання

Трифазний синхронний двигун безщіткового типу може мати різне виконання. При цьому всі існуючі ринку моделі повністю відповідають нормам ГОСТ 2479. Відповідно до цього документа, компанія випускає такі види установок, як:

  1. IM 1001 – на лапах із циліндричним кінцем валу. Цей тип виконання є найпоширенішим. Він має на увазі кріплення горизонтальним методом. Виконати його валом догори або валом донизу неможливо.
  2. IM 1003 – на лапах із конічним кінцем валу. Це другий за поширеністю тип виконання. Він вважається одним із найбільш стандартних. Вал у разі теж повинен встановлюватися горизонтальним способом.
  3. IM 2001 – на лапах із фланцем із циліндричним кінцем валу. Перша цифра відповідає конструктивному виконанню, друга - напряму валу, третя - виконанню його кінця.
  4. IM 2003 – на лапах із фланцем із конічним кінцем валу. Цей тип виконання дещо менш популярний, ніж перераховані вище.

Таким чином, перш ніж купити синхронний двигун для генератора в Україні, необхідно заздалегідь визначитися з типом виконання. Його потрібно підбирати відповідно до умов експлуатації обладнання.


Захисна функція

Синхронний безщітковий генератор за доступною ціною купити в нашому Інтернет-магазині не складає ніяких труднощів. При цьому варто враховувати особливості його захисних функцій, що прямо впливають на умови експлуатації приладу.

Що стосується ступеня захисту, у цьому плані різні частини приладу мають індивідуальні характеристики:

  • генератор: IP 23;
  • пульт керування: IP 20;
  • електророзподільна скринька: IP 00.

Охолодження генератора здійснюється за типом IC 01 у повній відповідності до норм ГОСТ 20459.

Варто звернути увагу, що оснащення приладу електророзподільним ящиком здійснюється відповідно до домовленістю з клієнтом. Якщо йому потрібно розподілення електричної енергії між споживачами, за додаткову плату він отримує обладнання, функції якого сприяють цьому.


Чому безщіткові генератори настільки популярні?

Трифазний синхронний двигун часто виконується з наявністю щітково-кільцевого апарату. Відмінною особливістю даного вузла є те, що він зношується набагато швидше, ніж решта компонентів даного агрегату. Пил, що утворюється у процесі роботи, забруднює обмотки, що призводить до створення провідникових мостів. Вони розташовуються між струмопровідними частинами наявного генератора та його корпусом. Це призводить до погіршення ступеня ізоляції, зменшення терміну експлуатації та необхідності достроково проводити ремонт з повним розбором всього пристрою.

У безщіткових генераторах описана проблема відсутня. Порушення СГ відбувається за допомогою невеликого за своїми габаритними розмірами збудника змінного струму. Він складається із трифазної обмотки. Вона розташовується на роторі генератора та електромагнітних полюсах. Останні знаходяться на статорі - в безпосередній близькості до обмотки статора основної машини.

Таким чином, безщітковий синхронний двигун-генератор останнім часом набуває все більшого попиту серед покупців. Кожен бажаючий може підібрати собі потрібну йому модель з частково регульованим приводом у нашому каталозі за найдоступнішою на ринку ціною.


Скринька розподільна. Маса 27 кг


* для конічного вільного кінця валу