Серія АІУМ225 для приводу скребкових та стрічкових конвеєрів

Для швидкого замовлення можете заповнити опитувальний лист
Заповнити

Електродвигуни асинхронні вибухозахищені серії АІУМ 225 М 4, АІУМ 225 SA 4, АІУМ 225 SB 4, АІУМ 225 L4 з обмоткою з м'яких котушок і АІУМ 225-1М4, АІУМ250-14 у підземних виробках вугільних та сланцевих шахт, небезпечних за метаном та вугільним пилом.

Двигуни виготовляються для поставок до країн з помірним (виконання У5) та тропічним (виконання Т5) кліматом. Розраховані для роботи в режимі S1 від мережі змінного струму частотою 50 та 60 Гц. Допускається робота в режимі S4 з ПВ = 60% до 22 вкл.

Рівень вибухозахисту двигунів – РВ 3В.

Ступінь захисту двигунів – IP54 (двигунів АІУМ 250-1МВ4 – IP55).

Клас ізоляції – F (двигунів АІУМ 225 – 1М4, АІУМ 250 – 1SA4, АІУМ 250 – 1МВ4 – Н).

Двигуни мають вбудовані в обмотку статора датчики температури температури. Двигуни, призначені на експорт – датчики-реле температури встановлюються на вимогу замовника.

Монтажне виконання IM4001, М9701, М9702.

Електродвигуни виготовляються на напругу 380 або 660 (двигуни АИУМ 250 – 1МВ4 виготовляються на напругу 660/1140 В).

Коробка висновків двигунів АІУМ 225 SA4, АІУМ 225 SB4 (монтажне виконання М9701, IM4001), АІУМ 225 М4, АІУМ 225 – 1М4, АІУМ 225 L4 має три прохідні та один опорний силові зати.

Коробка виводів двигунів АІУМ 225 SB4 (монтажне виконання М9702), АІУМ 250 – 1SA4 та АІУМ 250 – 1МВ4 має шість прохідних силових затискачів, два прохідні та один опорний затискач ланцюга управління. При цьому перемикання з "зірки" на "трикутник" і назад проводиться в коробці висновків за допомогою перемичок.

Технічні характеристики двигунів наведені у таблиці.

Установочно-приєднувальні розміри наведено на рисунках 1 та 1.1.


Примітка.

У графі “Номінальний струм” у чисельнику стоять дані для напруги 380 В, у знаменнику – для напруги 660 В, а для двигуна АІУМ250-1МВ4 у чисельнику – дані для напруги 660 В, у знаменнику – для напруги 1140 В.


Рисунок 1



Рисунок 1.1 (інше див. рис. 1)



Серія АІУМ225 для приводу скребкових та стрічкових конвеєрів

Стрічкові конвеєри широко використовуються для транспортування різного вантажу, значно прискорюють процес виробництва та підвищують зручність у рази. Однак, такі конструкції, як правило, спрямовані на безперервну роботу, що не включає зупинки на розвантаження і вивантаження. Якщо простіше, то комплекс стрічкових установок повинен працювати як годинник, без найменших збоїв у синхронізації. Для цього в робочий стан його повинні наводити потужні та надійні механізми, які називають електродвигунами.

Типові розміри асинхронних двигунів, які таки використовують на великих заводах, дуже варіативні і залежать від потреб і завдань, які на цей механізм покладатимуться. Для запуску цілої системи конвеєрів знадобиться масивна установка, а ось для приводу окремої частини або навіть ланцюга вистачить маленького, але потужного двигуна. Габарити також залежать і від моделі із серією. Як правило, при оформленні замовлення клієнт має можливість ознайомитись із таблицею габаритів, які виробляє компанія. На індивідуальних кресленнях проставляються всі розміри згідно з ГОСТом.

Для стабільної роботи масштабної системи конвеєрів потрібна ціла керована електромеханічна система, а простіше - електропривід, який буде здатний витримати всі необхідні навантаження як на мережу, так і фізичні. Враховуючи те, що стрічками часто транспортують розсипчастий вантаж, дерево або подрібнені хімічні речовини, які можуть займатися, рівень безпеки на виробництві повинен бути гранично високим. Це стосується як дотримання всіх правил, так і захисних конструкцій усередині кожного механізму, включеного до злагодженої системи.


Сфери використання та маркування

Варто зазначити, що вибухозахищені приводи спрямовані на роботу в приміщеннях, де саме відсоток виникнення непередбачених ситуацій на порядок вищий. Такий механізм зручно використовувати у приміщеннях, де ведуться роботи з парами чи газами, у шахтах за високих температур, на металургійних виробництвах. Такий вид приводів має низку суттєвих відмінностей перед своїми «побратимами» і всі вони спрямовані на підвищення безпеки.

Наприклад, струмопровідні частини завжди укладають у міцні оболонки або корпус, а іноді й усі разом, які не піддаються руйнуванню при сильних механічних та температурних впливах. Таким чином, вже на початкових рівнях можливе загоряння максимально обмежене. Конструкція контактів та клем також має радий відмінностей: при подачі живлення або зміні напруги повністю виключена можливість появи іскор.

Для відмінності рівнів вибухозахисту та між моделями використовують маркування, які називають виконаннями, (виконання з вибухозахисту, рудницьке виконання…). Кожна з них підходить і присуджується механізмам, що налаштовані на роботу в певних умовах з обмеженим списком матеріалів.

  • Хімічне виконання призначається маркуванням тих механізмів, які призначені для роботи та експлуатації в умовах хімічної та нафтогазової промисловості, тобто там, де високий ризик займань через високу концентрацію парів та речовин у повітрі.
  • Рудницьке виконання призначають механізмам, які здатні справно працювати у важких умовах шахт і копалень, де зовнішня температура значно вища, а шанс механічних пошкоджень підвищується в рази.

Виконання з вибухозахисту присуджується залежно від рівня цього захисту. Все перераховане також використовується і для позначення асинхронних двигунів, які можуть стати частиною стрічкових конвеєрів або систем вентиляції.

Крім різниці в маркуваннях та умовах використання, є відмінності та при монтажі кожного пристрою. Зокрема, монтаж асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором відбувається чітко відповідно до прописаних правил та ГОСТу, як і виробництво будь-яких деталей. Точність у такій справі – запорука безпеки та цілісності всіх конструкцій. Важливо розуміти, що двигуни постійного струму на 200 Вт, купити в Одесі або в будь-якому іншому місті України можна у нас, хоч і відрізняються моделями і тими ж маркуваннями, відносною легкістю монтажу, але повинні бути встановлені лише професіоналами, які зможуть уникнути багатьох проблем ще до їх поява.