Серія 6АМУ160, 6АМУ180 для консольно-моноблочних насосів

Для швидкого замовлення можете заповнити опитувальний лист
Заповнити

Електродвигуни для приводу консольно-моноблочних насосів є трифазними асинхронними одношвидкісними двигунами з короткозамкненим ротором.

Двигуни призначені для роботи в умовах помірного клімату із встановленням під навісом за відсутності прямого впливу сонячного випромінювання та атмосферних опадів.

За умовами експлуатації в частині впливу механічних факторів зовнішнього середовища двигуни відносяться до групи М1 ГОСТ 17516.1 тобто повинні витримувати вібрацію від зовнішніх джерел з прискоренням до 5 м/с2 з частотою до 35 Гц. Двигуни можуть експлуатуватися при висоті до 1000 м над рівнем моря без зниження навантаження і допускають роботу при запиленості повітря до 10 мг/м3 невибухонебезпечним пилом.

Двигуни виготовляються на номінальну напругу 220/380 В при частоті мережі 50 Гц. На замовлення споживачів двигуни можуть бути виготовлені і на інші номінальні напруги до 690 при частоті мережі 50 і 60 Гц. Двигуни можуть працювати при відхиленнях напруги та частоти, обумовлених у ГОСТ 28173 (МЕК 600034-1).

Двигуни виконані в закритому виконанні, що обдувається - спосіб охолодження IC0141 за ГОСТ 20459.

Ступінь захисту двигунів IP 54. Вільний кінець валу призначений для посадки робочого колеса насоса Двигуни мають наступні монтажні виконання і за ГОСТ 2479.

• 6АМУ160 ... Ж - IM2021;

• 6АМУ180 ... Ж - IM2021.

Двигун має вступний пристрій типу K-3-I (з клемною панеллю та одним штуцером). Двигуни можуть виготовлятись із вступним пристроєм типу К-З-II (з двома штуцерами).

Конструкція та розміри вступних пристроїв аналогічні пристроям двигунів 4АМУ, 6АМУ базового виконання.

Двигуни мають ізоляційну систему класу нагрівальностійкості «F». Двигуни габариту 160 мають сервіс-фактор 1,15.

Двигуни можуть виготовлятись із вбудованими датчиками температурного захисту.

Технічні дані двигунів: номінальна потужність для тривалого режиму S1, номінальний струм для напруги 380В, номінальна частота обертання, енергетичні та пускові характеристики, динамічний момент інерції та маса наведені в таблиці 1. Допуски на наведені параметри відповідно до ГОСТ 28173 (МЕК 600 ).

Таблиця 1


У таблиці 2 наведено значення максимально допустимих осьових навантажень на робочий кінець валу для горизонтального та вертикального розташування.

Навантаження дано для умов:

  • відсутність радіального навантаження FR=0;
  • максимальне радіальне навантаження відповідно до таблиці 3.

Таблиця 2


Таблиця 3


Шум та вібрація

Середній рівень звукового тиску LPA, дБ(А) та рівень звукової потужності Lw, дБ(А) наведено у таблиці 4.

Таблиця 4


Допуск + 3 дБ(А)

Середні значення вібраційної швидкості наведено у таблиці 5.

Таблиця 5


Габаритні, настановні та приєднувальні розміри двигунів наведені у таблиці 6 та на рисунку 1.


Рисунок 1

Таблиця 6


1. *Розміри довідок.

2. Невказані граничні відхилення настановних та приєднувальних розмірів за ГОСТ 8592-79.


Рисунок 1.1 Вільний кінець валу двигуна 6АМУ160S2ЖУ2


Рисунок 1.2 Вільний кінець валу двигуна 6АМУ160М4ЖУ2


Рисунок 1.3 Вільний кінець валу двигуна 6АМУ180М2ЖУ2

Існує кілька серйозних відмінностей, через які серії 6АМУ160 та 6АМУ180 спроектовані саме з короткозамкненим ротором, а не фазним. По-перше, різниця існує в обмотці. А точніше в тому, що вона перестала використовуватись у короткозамкнених роторах. Замість неї – стрижні із різних металів, які з'єднуються між собою кільцями. По-друге, відрізняється і спосіб, завдяки якому ротор починає обертатися: короткозамкнуті працюють за рахунок магнітного поля статора. Будь-яка конструкція, в якій використовують фазні ротори, буде менш надійною. Відбувається так тому, що відсутні щітки обмотки, які з часом можуть стати непридатними. Ще одна приємна відмінність АТ з фазним та короткозамкненим ротором у ціні.

Але й АТ із фазними роторами не варто списувати з рахунків. На початку роботи момент обертання вони більше, а за високих навантаженнях швидкість обертання тримається приблизно одному рівні. Короткозамкнутий ротор часто стає невід'ємною частиною двигуна асинхронного. Асинхронними їх називають тому, що статор та ротор обертаються з різною частотою.

Асинхронний двигун з короткозамкненим ротором працюють від змінного струму, і тому можуть масово використовуватися для енергопостачання великих мереж, протяжність і площа яких не особливо важлива. Звичайно, змінний струм поступається постійному в керованості, але це не робить постійний доступнішим і вигіднішим для використання у великих масштабах.

По суті, асинхронний двигун - це трансформатор зі статором, який обертається. Вторинна обмотка у нього – ротор. Розрізняють однофазні, двофазні та трифазні двигуни, які відрізняються кількістю обмотки та її матеріалом.


Застосування електродвигунів у техніці

Коли потрібно постійне перемикання потужності і хороша керованість, а не об'єм, що покривається, використовується постійний струм. Зазначимо, що електродвигуни для екскаваторів не можуть працювати від змінного струму через специфіку роботи, яку виконує техніка. Робота двигуна відбувається при постійних навантаженнях, які можуть різко піднятися, так і впасти. Крім того, важливим є захист механізму від фізичного впливу: ями, удари, перепади температур – все це позначається на часі служби. Враховуючи такі умови, двигун обов'язково повинен піддаватися первинному ремонту, адже зносу не уникають навіть найдорожчі та якісно зібрані деталі.

Крім машин, призначених для земельного виду роботи у сільській місцевості, електродвигуни застосовуються у ліфтах, конвеєрах, вентиляції та насосах. Загалом скрізь, де потрібна більш-менш стабільна робота пристроїв.

Залежно від роду діяльності, двигуни піддаються різним модифікаціям, змінюючись у розмірі та комплектуючих. Наприклад, для якісної роботи насосних станцій або окремої гілки двигун повинен бути компактним і таким, що легко з'єднується з основним механізмом. Простота та доступність для ремонту завжди залишаються у пріоритеті, незалежно від специфіки роботи. Важливо розуміти, що асинхронні електродвигуни для насосів повинні відповідати низці індивідуальних вимог, щоб не пустити всю установку під укіс.

Двигун повинен мати велику потужність і витримувати сильні тривалі навантаження. Крім того, важливим моментом є можливість обертання ротора у зворотний бік, яке може тривати не менше, ніж стандартне. Це потрібно для того, щоб використовувати насосні установки для відкачування води, а не лише перегону чи наповнення.


Ціни на різні двигуни

Найнадійніший спосіб придбання пристроїв, які потім забезпечуватимуть роботу великих об'єктів – безпосередньо від виробника. Таким чином, ви уникаєте націнки від сторонніх магазинів і отримуєте товар одразу після виготовлення з перших рук. Ціни на двигуни повністю залежать від їх типу та конструкції. Важливо відзначити, що ціна на трифазний асинхронний двигун відрізнятиметься від ціни на однофазний. Крім того, дуже велику роль відіграє струм, необхідний для роботи: двигуни змінного струму будуть дешевшими за постійні.

Ціна обумовлюється з виробником і фіксується документально, оскільки до неї входить розробка креслень за потребою, і додавання індивідуальних деталей, відповідних вимог замовника.