Двигуни призначені для приводу механізмів, що не потребують регулювання частоти обертання, і розраховані для роботи в тривалому режимі S1 від мережі змінного струму напругою 6000 або 10000, частотою 50Гц або 60 Гц, сos φ = 0,9 (випереджальний).

При поставці на експорт у країни з помірним та тропічним кліматом двигуни можуть виготовлятися на напругу 6300, 6600 В.

Кліматичне виконання та категорія розміщення двигунів - У3 або Т3.

Ступінь захисту двигунів СДН 4 - IP21; СДНЗ 4 - IP43.

Двигуни виконуються на підшипниках ковзання з кільцевим мастилом, з одним кінцем валу, на лапах.

На вимогу замовника двигуни можуть бути укомплектовані магніторідинними герметизаторами (МЖГ) для покращення ущільнення підшипника.

Вивідні кінці статора обмотки виведені в коробку висновків.

Збудження двигунів здійснюється від тиристорних збудників із системою управління та автоматичного регулювання струму збудження.

Охолодження двигунів:

  • зі ступенем захисту IP21 - в режимі самовентиляції;
  • зі ступенем захисту IP43 - в режимі примусової вентиляції по замкнутому або розімкнутому циклі.

Технічні характеристики двигунів для частоти струму 50 Гц наведено у таблиці.



Що важливо знати про синхронний генератор

Основними частинами виробничих генераторів є нерухомий статор і ротор, що обертається на валу. Якщо турбіна або інший привід обертає ротор і в його обмотці збудження тече постійний струм, який реалізується магнітне поле, що обертається, що індукує змінну напругу в обмотці в статорі. Що стосується другого обертового магнітного поля, воно індукує змінний струм, що починає текти через трифазну обмотку статора в той час, коли генератор змінного струму підключений до приладу. Даний агрегат називається синхронним, тому що обидва обертові магнітні поля рухаються з абсолютно однаковою швидкістю.

Генератори можна умовно поділити на такі види:

  • турбогенератори;
  • гідрогенератори;
  • генератори, що працюють від двигунів внутрішнього згоряння

Турбогенератори працюють на теплових електростанціях і приводяться в дію паровими або газовими турбінами. Вони мають горизонтальний вал і є високошвидкісними машинами зі швидкістю обертання 3000 об/хв. Гідрогенератори можна зустріти на гідроелектростанціях разом із водяними турбінами. Їхні оберти коливаються від кількох сотень до тисяч обертів на хвилину. Продуктивність гідроагрегатів залежить від кількості води та висоти її градієнта. Зазвичай вони збудовані з вертикальними валами.

Генератори з двигунами внутрішнього згоряння – тихохідні машини з великим діаметром та малою довжиною ротора. Ротор зазвичай працює як маховик, щоб компенсувати нерівномірність роботи поршневих двигунів.

Увага! Потужність, частоту обертання та ККД ви можете переглянути вище в таблиці синхронних двигунів.


Конструкція синхронного генератора змінного струму

У статорі генератора змінного струму, що нагадує порожнистий циліндр, є магнітний ланцюг, що складається з листів. Листи ізольовані лаком або спеціальним папером. Вони створюються канали охолодження, якими повітря чи інший газ відводять тепло від магнитопровода. За внутрішнім колом листів виконані пази з мідними провідниками, які утворюють трифазну обмотку.

Початки обмоток підключаються до висновків генератора змінного струму, звідки береться змінний електричний струм і виводиться підстанцію і далі до споживачів. Кінці обмотки з'єднані у вузол, а окремі жили ізольовані. За конструкцією ротора синхронні машини діляться на машини з полюсами, що виступають, і машини з гладким ротором. Гладкий ротор використовується в турбогенераторах через значні відцентрові сили при 3000 об/хв.

Через високий магнітний опір повітря повітряний зазор між ротором і статором дуже малий. Ротор виконаний із цільної сталі та має форму гладкого циліндра з поздовжніми канавками по колу. Вони займають близько двох третин кола та розташовані симетрично. Діаметр ротора турбогенератора становить трохи більше 1 м. У пазах розміщується обмотка збудження, яку подається постійний струм. Ротор турбогенератора зазвичай двополюсний.


Синхронний двигун із постійними магнітами

Це тип синхронного електродвигуна, індуктор у якому складається з постійних магнітів. Основна відмінність між цим пристроєм та аналогічним асинхронним приладом полягає в роторі. Дослідження, які проводилися в цьому напрямку, показують, що синхронний двигун з постійними магнітами відрізняється більшим ККД (близько 2%), ніж високоефективний аналог асинхронний з аналогічною конструкцією статора. Що стосується питання управління, то тут застосовується той самий перетворювач частот, але незважаючи на це СДПМ у порівнянні з іншими електродвигунами відрізняються набагато кращими даними в таких аспектах:

  • потужності;
  • крутний момент;
  • обсязі;
  • інерції і т.д.

Дізнатися необхідну інформацію про пристрій, що цікавить вас, подивитися докладне позначення синхронного двигуна на схемі з усім необхідним трактуванням, а також отримати вичерпну інформацію щодо оформлення замовлення ви можете у нас на сайті.

Для того щоб синхронний двигун купити в Україні онлайн ви можете безпосередньо зараз зв'язатися з представниками нашої компанії та оформити заявку. Або скористайтеся перевагами онлайн-замовлення, попередньо заповнивши коротку анкету на сайті.