Електродвигуни серії СДН-2, СДНЗ-2

Для швидкого замовлення можете заповнити опитувальний лист
Заповнити

Двигуни призначені для приводу механізмів, що не вимагають регулювання частоти обертання, і розраховані для роботи в тривалому режимі S1 від мережі змінного струму напругою 6000 В, частотою 50 Гц або 60 Гц, φ = 0,9 (os).

При поставці на експорт у країни з помірним та тропічним кліматом двигуни можуть виготовлятися на напругу 6300, 6600 В.

Кліматичне виконання та категорія розміщення двигунів - У3 або Т3.

Ступінь захисту двигунів СДН 2 - IP11; СДНЗ 2 - IP43.

Двигуни виконуються на підшипниках ковзання з кільцевим мастилом, з одним кінцем валу, на лапах.

На вимогу замовника двигуни можуть бути укомплектовані магніторідинними герметизаторами (МЖГ) для покращення ущільнення підшипника.

Вивідні кінці статора обмотки виведені в коробку висновків.

Порушення двигунів здійснюється від тиристорних збудників із системою управління та автоматичного регулювання струму збудження.

Охолодження двигунів:

  • зі ступенем захисту IP11 - у режимі самовентиляції;
  • зі ступенем захисту IP43 - в режимі примусової вентиляції по замкнутому або розімкнутому циклі.

Технічні характеристики двигунів для частоти струму 50 Гц наведено у таблиці 1.

Габаритні та приєднувальні розміри наведені у таблиці 2.

На вимогу замовника, на базі вищезгаданих машин, можуть бути виготовлені двигуни на інші потужності та напругу 10 000 В.

Таблиця 1Таблиця 2Як влаштований синхронний електродвигун

Синхронний електродвигун використовуються в основному на електростанціях і таким чином складають велику базу для виробництва електроенергії.

Якщо вдатися до даних Вікіпедії, то синхронний електродвигун - це електрична машина, що обертається, зазвичай працює на трифазному змінному струмі. Відрізняється тим, що її ротор обертається точно синхронно з полем статора, що обертається. У минулому вони зазвичай використовувалися для приводу пристроїв з високою потужністю, постійною швидкістю і там, де не потрібна була зміна напрямку обертання або частий запуск.

Щодо пристрою машини, то вона складається з таких ключових елементів:

  • Статори або якорі, які є нерухомою частиною пристрою.
  • Індуктора чи ротора, що є рухомою частиною механізму.
  • Охолоджувального вентилятора.
  • Щіток та контактних кілець.

Увага! Проведення комплексного ремонту синхронних двигунів або його частин необхідно довіряти професіоналам. В іншому випадку наслідки можуть бути фатальними.

Як і інші електричні машини, що обертаються, синхронні електромотори мають основну фіксовану частину, звану статором, і обертову частину, звану ротором. Більшість цих машин мають обмотки збудження на роторі. На статорі розташовується однофазна або, частіше, трифазна обмотка.

Конструктивно ротори цих машин діляться на гладкі ротори і ротори з виступаючими полюсами. Синхронні генератори з відмінними полюсами використовуються в основному на невеликих гідроелектростанціях, де вони рухаються водяною турбіною. Ці генератори для міні ГЕС зазвичай розвивають нижчі швидкості, близько кількох сотень обертів на хвилину. Типовим для цих машин є те, що вони мають великий діаметр і меншу осьову довжину.

Машини з гладким ротором використовуються, наприклад, атомних або теплових електростанціях. Таким чином, вони зазвичай приводяться в дію паровими або газовими турбінами і розвивають швидкість тисячі обертів за хвилину. Генератори в такій силовій установці називаються турбогенераторами і порівняно з попередніми машинами мають менший діаметр, але більшу осьову довжину. Це пов'язано зі спробою зменшити вплив відцентрових сил на частину ротора, що рухається з високою швидкістю. Такий ротор має форму циліндра з пазами, у яких розташовані обмотки збудження.

В обмотках статора синхронного генератора індукується змінна напруга, що викликає проходження змінного струму. Для зменшення втрат на вихрові струми магнітний ланцюг статора, як і магнітний ланцюг трансформаторів, складається з окремих, взаємно ізольованих листів.


Принцип дії

На статорі котушки зміщені один щодо одного на 120 градусів, що пов'язано з фазовим зсувом окремих фаз мережі, який також становить 120 градусів. Котушки біполярні. Постійний струм, що протікає через обмотки ротора, збуджує синусоїдальне магнітне поле в повітряному зазорі. Силові лінії виходять із північного полюса електромагніту ротора та замикаються через ланцюг статора до південного полюса ротора. Коли ротор обертається з певною швидкістю, магнітне поле ротора обертається з тією ж швидкістю і силові лінії, що перетинають котушки статора, індукують в котушках електричну напругу. Найбільша напруга знаходиться в котушці, що знаходиться найближче до магнітного полюса ротора.

Коли обмотка статора розімкнена, струм не тече, тільки напруга індукується на котушках. Коли навантаження підключено до клем генератора, електричний струм тече через котушки статора.

Щоб замовити синхронний електродвигун в Одесі, Києві, Луцьку, Харкові та багатьох інших містах України – зв'яжіться з менеджерами НКЕМЗ зараз. Вони проконсультують вас з усіх питань, що цікавлять, допоможуть визначитися з вибором, способом доставки і зручним варіантом оплати.

Також з усім асортиментом даної продукції ви можете ознайомитись безпосередньо в каталозі синхронних двигунів. Позиції зручно відсортовані та представлені з описом базових характеристик. Звертайтесь, будемо раді співпраці.