Двигуни П2Е призначені для приводу механізмів повороту, тяги, підйому та крокування екскаваторів.
Двигуни повністю взаємозамінні з двигунами типу МПЕ наступних типів:
Таблиця 1. Взаємозамінність двигунів
Найменування двигуна | Найменування взаємозамінного двигуна |
---|---|
П2Э-134-8 | МПЭ-450-900-М |
П2Э-134-8-2 | МПЭ-450-900 |
П2ЭВ-134-8 | МПВЭ-400-900-М |
Номінальні значення основних параметрів двигунів наведені в таблиці 2.
Таблиця 2. Номінальні значення параметрів
Двигуни призначені для експлуатації в закритому неопалювальному кузові екскаватора.
Номінальні значення кліматичних факторів — по ГОСТ 15150 та ГОСТ 15543. Робочі значення температури навколишнього повітря та вологості повітря вказані в таблиці 3, інші вимоги по ГОСТ 15150.
Таблиця 3. Номінальні значення кліматичних факторів
Умови експлуатації:
Відстань від осі шестерні до найближчого до неї підшипника не повинна перевищувати 270 мм.
Регулювання частоти обертання двигунів від нуля до номінальної, проводиться зміною напруги, що підводиться якоря, а від номінальної до максимальної - струмом збудження.
Двигуни реверсивні.
Двигуни витримують короткочасні перевантаження струмом при середньоквадратичному струмі за 60 хв не перевищує номінальний.
Двигуни виготовляються з ізоляцією обмоток класу нагрівальностійкості "Н" за ГОСТ 8865.
Ступінь іскріння на колекторі - 1½ за ГОСТ 183 (для України), ГОСТ 52776 (для Росії).
Допустиме перевищення температури обмоток двигунів над температурою навколишнього середовища, виміряне методом опору, - не більше 125°С.
Допустима температура нагріву підшипників - не більше 100°С.
Двигуни виготовлені на підшипниках кочення. Мастило підшипників консистентне. Конструкція підшипникових вузлів забезпечує можливість заміни мастила без їхнього розбирання.
Максимальне середнє квадратичне значення віброшвидкості підшипникових опор за ГОСТ 20815 для категорії N (для України) та за ГОСТ Р МЕК 60034-14-2008 для категорії А (для Росії).
Допустимий рівень шуму двигунів відповідає класу I за ГОСТ 16372 (для України), ГОСТ Р 53148-2008 (для Росії).
У двигунах передбачено контроль температури:
Для контролю температури встановлені термоперетворювачі опору з номінальною статичною характеристикою 100П та W100=1,391 за ГОСТ 6651.
Для запобігання появі конденсату, в двигунах встановлені два блоки нагрівачів, що складаються з трьох нагрівачів ТЕН-80А10/0,25 S 220 ГОСТ 13268 (0,25 кВт, 220 В, 50 Гц) сумарною потужністю 1,5 кВт.
Схема охолодження - ICA16 за ГОСТ 20459. Примусова від прибудованого електровентилятора типу "наїзник" з трифазним асинхронним двигуном 5,5 кВт, 380 В, 50 Гц, 1500 хв-1 (синхр.). Забір охолоджуючого повітря проводиться з кузова екскаватора, через вентилятор подається в двигун, викид нагрітого повітря через вікно в станині з боку колектора.
Гарантійний термін експлуатації двигунів – два роки з дня введення в експлуатацію, але не більше трьох років від дати виготовлення.
Середній термін служби двигунів – 10 років.
Габаритні та установочно-приєднувальні розміри електродвигуна П2Е-134-8
Габаритні та настановно-приєднувальні розміри електродвигуна П2ЕВ-134-8
Габаритні та настановно-приєднувальні розміри електродвигуна П2ЕВ-134-8-2
Перед тим, як придбати двигуни типу П2Е та П2ЕВ, необхідно розібратися в тому, яким чином працюють двигуни постійного струму загалом. Конструкція таких пристроїв не сильно відрізняється від конструкції двигунів змінного струму. Незважаючи на це, все-таки має низку досить значних відмінностей, які варто врахувати.
Станина ДПТ виконується із сталі. На ній встановлюється обмотка збудження у вигляді котушки. Між основними достоїнствами при необхідності відбувається монтаж додаткових. Таким чином, можна певною мірою покращити властивості обладнання.
Усередині двигуна постійного струму встановлюється якір. Він складається з сердечника та колектора. Для монтажу даного пристрою використовується підшипник, який вставляється безпосередньо в корпус двигуна.
Саме колектор є одним із найбільш суттєвих відмінностей ДПТ від моторів змінного струму. Він з'єднується із щітками. Таким чином, відбувається подача або зняття напруги з якірного ланцюга.
Розуміючи, як працюють двигуни постійного струму, клієнт може зробити більш обдуманий вибір необхідного обладнання. Наші фахівці в будь-який момент готові прийти на допомогу, надавши замовнику всю інформацію про технічні характеристики пристрою, його функціональні можливості, переваги та конкурентні моделі.
Від принципу дії такого пристрою залежить електромеханічна характеристика двигуна постійного струму. Вона заснована на взаємодії магнітних полів, які виникають в обмотці збудження та якоря.
Можна припустити, що роль якоря виконує рамка, якою протікають струм. У такому разі обмотка збудження – це постійний магніт із двома полюсами.
Під час того, як постійний струм протікає через рамку, починає працювати магнітне поле постійного магніту. Внаслідок цього відбувається обертання самої рамки. Через те, що напрям струму не змінюється, напрям обертання самої рамки теж залишається тим самим.
Коли відбувається подача напруги на затискачі двигуна, починає протікати струм безпосередньо в обмотці якоря. На нього в цей момент діє магнітне поле пристрою. При цьому сам якір починає своє обертання. Внаслідок того, що цей процес відбувається в магнітному полі, автоматично утворюється ЕРС – електрорушійна сила. Її напрямок протилежний напряму струму.
Якщо вам потрібні електродвигуни постійного струму 500 Вт, наші спеціалісти можуть підібрати вам кілька варіантів таких пристроїв, які можуть виконувати ті чи інші функції.
Важливо відзначити, що продаж електродвигунів постійного струму в Україні нашим заводом здійснюється безпосередньо клієнтам без посередників. Внаслідок цього вартість даного обладнання є цілком доступною для більшості замовників. Крім цієї переваги варто звернути увагу і на деякі інші. Вони полягають у наступному:
Якщо вам потрібен асинхронний двигун, момент даного обладнання, що обертає, варто враховувати при його виборі. Це саме стосується й багатьох інших факторів: потужності, коефіцієнта корисної дії тощо.
Базові характеристики двигуна постійного струму - це саме те, що має відігравати вирішальну роль при придбанні електромеханічного пристрою. Також варто звертати увагу на кліматичне виконання та спосіб монтажу. Використовувати наше обладнання можна по всій території України. В даний час багато двигунів виробництва НКЕМЗ експлуатуються в більшості регіонів країни, а також за її межами.